Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Poznajemy zawody – bibliotekarka


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 2 lat temu, wyświetleń 605


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym przedszkolu realizujemy innowację pedagogiczną „Mali fachowcy”, w ramach której nasze dzieci już od najmłodszych lat mają możliwość poznawania przedstawicieli różnych zawodów. Zaznajamiają się z atrybutami ich pracy, miejscem, charakterystycznymi czynnościami zawodowymi oraz efektem czy wytworem tychże działań. W tym roku szkolnym starsze przedszkolaki (Biedronki i Żabki) miały okazję poznać pracę bibliotekarki w miejscu jej pracy. Były uczestnikami dwóch spotkań czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 11 w Katowicach. Ponadto dwa razy spotkały się też z panią bibliotekarką Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.Lompy w Katowicach. Spotkania odbyły się w naszym przedszkolu w ramach „głośnego czytania”. Dzieci poznały miejsce pracy bibliotekarek oraz ich czynności zawodowe, doceniły znaczenie ich pracy dla nas wszystkich. W MBP urządzamy cykliczne wystawy prac plastycznych naszych milusińskich, które są już stałym elementem wystroju strefy dla najmłodszych. Pokaźna grupa przedszkolaków, wraz ze swoimi rodzicami, systematycznie korzysta z zasobów bibliotecznego księgozbioru. Rozwijamy zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez udział w różnych akcjach oraz przedsięwzięciach. Aktualnie uczestniczymy w kolejnej edycji Katowickiej Wielkiej Ligii Czytelników 2021/2022.


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się