Dzień Drzewa w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie

Wpis dodał(a) Wioletta Wojtalewicz

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyła się uroczystość przedszkolna Dzień Drzewa. Zaproszeni goście leśnicy z Nadleśnictwa Szubin opowiedzieli nam o ekosystemie jakim jest las i o jego mieszkańcach. W prezencie otrzymaliśmy drzewko. Dzieci poznały jego budowę i dowiedziały się jak wielkie znaczenie ma w przyrodzie i dla ludzi. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć nasion z których to drzewo urośnie. Dowiedzieliśmy się jak dużo czasu upłynie zanim wyrośnie drzewo.  Nie zabrakło również zabaw outdoorowych . Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać zarówno wybrane drzewa iglaste jak i liściaste, dotykały ich kory, liści i gałązek, przytulały się do drzew i słuchały jak szumią. Następnie wykonały zadanie plastyczne ,, drzewo’’ wg instrukcji z materiału przyrodniczego. W ten sposób kształtujemy postawę ekologiczną wśród wychowanków i poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas. Zachęcaliśmy rodzinki z naszego przedszkola do włączenie się w obchody Dnia Drzewa poprzez zbudowanie karmników lub budek lęgowych dla ptaków oraz schronień dla owadów zapylających, które odwiedzają nasz ogród przedszkolny.

Uwieńczeniem Dnia Drzewa i tego spotkania było wspólne sadzenie drzewka  oraz umieszczanie karmników i budek lęgowych w ogrodzie przedszkolnym.

od Wioletta Wojtalewicz

do Wioletta Wojtalewicz