Ogólnopolski projekt historyczny „Czy znasz królów i władców Polski?”

Wpis dodał(a) ANNA KRZYWICKA-USTRZYCKA

INFORMACJE OGÓLNE:

Autor projektu i koordynator: Anna Krzywicka-Ustrzycka

Miejsce pracy autora: Przedszkole Publiczne nr 54 w Opolu

Patronat: czasopismo Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Sfinks z Częstochowy i Przedszkole Publiczne nr 54
w Opolu

Adresaci: grupy przedszkolne (zróżnicowane wiekowo) oraz klasy I-III szkół podstawowych

Czas realizacji projektu: od 01.09.2021 r. do 29.04.2022 r.

Termin zgłoszeń do projektu: 17.10.2021 r.

Fotorelacje umieszczamy na grupie FB: (Ogólnopolski projekt historyczny - Czy znasz królów i władców Polski?)

Ogólnopolski projekt historyczny dla dzieci „Czy znasz królów i władców Polski?” jest odpowiedzią na ogłoszone kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021-2022, gdzie w temacie trzecim widnieje zapis: „działanie na rzecz edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych”, czy w drugim czytamy: „kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego” oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, jak również kształcenia kompetencji kluczowych u dzieci i uczniów.

CELE OGÓLNE:

- szerzenie wiedzy historycznej wśród dzieci,

- przygotowanie dzieci do podjęcia nauki historii w szkole lub też na wyższych jej etapach,

- rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez realizację zadań projektowych.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

- kształtowanie własnych zainteresowań,

- rozwijanie przez dzieci poczucia przynależności do własnego kraju,

- poznawanie cech charakterystycznych władców i królów Polski,

- przyswajanie ciekawostek historycznych,

- możliwość włączenia rodziców do projektu,

- rozwijanie współpracy pomiędzy nauczycielami z różnych przedszkoli i szkół z całej Polski,

- dzielenie się pomysłami oraz doświadczeniem przez nauczycieli,

- rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii.

W ZAŁĄCZNIKU UMIESZCZAM - informacje ogólne o projekcie, regulamin projektu i załączniki (załącznik nr 1 stanowi zgłoszenie do projektu, załącznik nr 2 to oświadczenie nauczyciela, załącznik nr 3 to zgody rodziców - tego załącznika nie odsyłamy).

Pozostałe materiały, jak: prezentacje multimedialne (1 - dla dzieci najmłodszych z przedszkoli, 2 - dla dzieci najstarszych z przedszkoli, 3 - dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych), kolorowanki, dodatek książkowy do projektu zostaną wysłane na skrzynkę mailową nauczyciela, który wyśle zgłoszenie do projektu. Z czasem również na skrzynkę prowadzący otrzyma dyplom do konkursu plastycznego (z zadań projektowych), certyfikaty udziału w projekcie (po nadesłaniu sprawozdania) oraz zaświadczenie dla koordynatora, jeśli będzie taki powołany w placówce.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

od ANNA KRZYWICKA-USTRZYCKA