Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "Bliżej Pieska" w Przedszkolu "Nasze Skarby" w Krakowie


Wpis dodał(a) Kinga Lipień
rok temu, wyświetleń 316


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu nasze przedszkolaki już we wrześniu odwiedziły małych mieszkańców pobliskiego parku. Obserwowały je w środowisku naturalnym co stało się wstępem do zajęć na temat poszanowania miejsca ich egzystencji. Podczas zajęć dydaktyczno – wychowawczych dzieci miały także okazję do zapoznania się z innymi środowiskami naturalnymi zwierząt wśród których nadmienić można: łąkę, las, jezioro. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zwierzęta hodowlane, dlatego w ramach poszerzenia wiadomości na temat ich życia, rozwoju i działań które są niezbędne do ich hodowli zorganizowano wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Dzieci poza obserwowaniem zwierząt miały okazję do ich karmienia, jazdy konnej, zapoznania i wykorzystania produktów pochodzenia odzwierzęcego.  Interesującym doświadczeniem dla przedszkolaków okazało się porównanie naturalnych warunków życia zwierząt do tych sztucznie stworzonych przez człowieka, które było możliwe podczas prezentacji filmu o zwierzętach mieszkających w ZOO. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły zabawy, prace plastyczne, techniczne czy konstrukcyjne związane z poruszaną tematyką.
Projekt "Bliżej Pieska” zrealizowano także poprzez zorganizowanie zajęć dogoterapii podczas których dzieci w trakcie spotkań z pieskami miały okazję poznać ich różne rasy, cechy oraz sposoby opieki nad nimi. Spotkania ze zwierzętami dały im także możliwość do okazywania uczuć, kształtowania odpowiedzialności, troski i empatii. Dzieci poznały także bezpieczne zachowania w kontaktach z własnym oraz obcym psem.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kinga Lipień
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz