wyniki powiatowego konkursu recytatorskiego

Wpis dodał(a) Jadwiga Daniek-Salawa

Dnia 08 czerwca 2021r. na auli widowiskowej w Regionalnym Centrum Oświatowo- Sportowym w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 6 -letnich z terenu powiatu myślenickiego. W konkursie, udział wzięło dwudziestu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz czasami wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był wysoki, dlatego konkursowa komisja miała bardzo trudną pracę. W przerwie, kiedy obradowała, dzieci uczestniczyły w pełnym humoru spotkaniu z autorem utworów dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem.

Komisja konkursowa w składzie:

Teresa Kowalczyk

Kinga Kominiak

Piotr Przęczek

wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Tymon Guzik z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Myślenicach, który recytował wiersz: „Parada gwiazd” Z. M. Miszczaka

II miejsce:

Szymon Adamczyk z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pcimiu, który recytował wiersz: „Przyjaciel przyrody” A. Widzowskiej

Równorzędne III miejsca:

Julia Zbroja z Zespołu Placówek Oświatowych w Krzczonowie, która recytowała wiersz: „Żuraw i czapla” J. Brzechwy

Wiktoria Surma z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Stadnikach, która recytowała wiersz: „Żaba” J. Brzechwy

Równorzędne wyróżnienia:

Karolina Wojtas z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Myślenicach, która recytowała tekst: „Wróżki przyrody” A. Kwiecińskiej - Utkin

Anna Pudlik z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobczycach, która recytowała wiersz: „Dobczyce – moja mała ojczyzna” J. Daniek-Salawy

Maria Talaga z Przedszkola Samorządowego w Trzemeśni, która recytowała wiersz: „Modlitwa polskiej dziewczynki” W. Bełzy

Maja Hebda z Przedszkola  przy SP w Czechówce, która recytowała wiersz: „Dwa wiatry” J. Tuwima

Izabela Tafel z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, która recytowała wiersz: „Wiosna” H. Łochockiej

Wojciech Mistarz z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kornatce, który recytował tekst: „Na jagody” M. Konopnickiej (fragmenty)

Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody ufundowane przez Sponsorów.

od Jadwiga Daniek-Salawa

do Jadwiga Daniek-Salawa