Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczna Księga BIEDRONEK z Przedszkola Samorządowego w Krasnobrodzie cz. 4


Wpis dodał(a) Dagmara Pryciuk
7 dni temu, wyświetleń 51


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Z niecierpliwością oczekiwalismy na kolejne fragmenty naszej opowieści. Ksiega - oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, narzuconego nam przez trwającą pandemię - powędrowała kolejno do Beatki, Karolinki, Blanki, Gabrysi, Ady, Szymka i Antosia. Dzieci wykazały się naprawdę ogromnym zaangżowaniem, pomysłowością i bogatą wyobraźnią w tworzeniu historii leśnych przyjaciół. 

Pomoc Jacka i Zosi okazała się nieoceniona. Dzieci zaprowadziły wiewiórkę do mądrego profesora, który zapewnił, ze stary dąb jest pomnikiem przyrody i ze nie może zostać wycięty. W przedsięwziecie zaangażowała się też sympatyczna nauczycielka przyrody. Niestety, chociaż wydawalo się, że sytuacja została opanowana, wąsaty inżynier wraz ze swoją ekipą znów zawiatał pod starym dębem - tym razem zaczęto już robić nawet pomiary nowej drogi. Zwierzęta zrozumiały, ze muszą wziąć sprawy w swoje rece. Kradzież mapy przez sowę wstrzymuje na jakiś czas pracę , ale cenny dokument porywa wiatr i zwierzęta muszą go odnaleźć, Tak trafiają do rodziny bobrów, poznają sympatyczną niedźwiedzicę Nelę oraz dziadka Rysia, który zna pewien sekret mogący uratować stare drzewo.

Z prawdziwą przyjemnoscią odczytalismy te fragmenty. Dzieci słuchały ich w pełnym napięcia skupieniu, a z ich twarzy dało sie jasno wyczytać jak bardzo zaangażowały sie w tą opowieść i jak ważne stały sie dla nich losy leśnych przyjaciół. Przepiękne, kolorowe ilustracje, którymi nasi autorzy ozdobili swoje opowieści pobudziły naszą wyobraźnię i sprawiły, że opowieść stała się dla nas jeszcze bardziej wyrazista. 

Czy zwierzetom uda się uratować dąb?  Pełni nadziei oczekujemy na dlasze odcinki tej pieknej i poruszającej opowieści.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dagmara PryciukWyślij wiadomość
do Dagmara Pryciuk

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dagmara Pryciuk