Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka(dla)Przedszkolaka-Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu 5/6-latki


Wpis dodał(a) Beata Kubiak
tydzień temu, wyświetleń 92


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Do projektu „Książka (dla) przedszkolaka” przystąpiliśmy realizując temat kompleksowy „Książka mój przyjaciel”. W trakcie zajęć przedszkolaki zapoznały się z kanonem literatury dziecięcej, poznawały wartość książki i uczyły się szacunku do niej. Dzieci poznały różne formy książek – poza klasyczną drukowaną - audiobooki, e-booki i multibooki.  Prezentowały swoje ukochane książeczki. W ramach projektu odwiedziliśmy przedszkolną bibliotekę poznając jej tajemnice i sekrety. Przedszkolaki poznały historię powstania książki „Od tabliczki do tabletu” i wykonały swoją „Pierwszą książeczkę”.
Bardzo podobał nam się projekt „Przyjaciel (nie)potrzebnej książki”. Nie mogąc go zrealizować z powodu pandemii zmodyfikowaliśmy go organizując w swojej sali przedszkolnej „Kącik (nie) potrzebnej książki” i razem z nim „Kącik czytelniczy”. Kąciki te sprawiły, że dzieci w ciągu dnia często oglądają książeczki, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, proszą o przeczytanie fragmentów interesujących ich książek, albumów, encyklopedii. Kąciki są też miejscem licznych zabaw tematycznych w księgarnię lub bibliotekę. Przedszkolaki wzięły też udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną. Całość projektu zamknął quiz podsumowujący i porządkujący dziecięcą wiedzę. Korzystając z materiałów pomocniczych zamieszczonych w projekcie dzieci  otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy "Przyjaciela Książki" :) Dziękujemy za ciekawy pomysł!

Komentarze

Wyślij wiadomość do Beata Kubiak