Obchody „Dnia Życzliwości” w PS nr 82 „Stumilowy Las” w Białymstoku

Wpis dodał(a) Elwira Modzelewska

W dzisiejszych trudnych czasach wszyscy doświadczyliśmy, czym jest izolacja i zrozumieliśmy, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. Zatęskniliśmy prawdziwie za drugim człowiekiem. Okazało się, że nic nie ukoi smutków lepiej niż rozmowa, ciepły uśmiech czy po prostu dobre słowo. W odpowiedzi na te potrzeby oraz w związku z Walentynkami zorganizowałyśmy w naszym przedszkolu pocztę życzliwości.

Dzieci miały okazję przesłać rysunek lub miłe słowo tym, których lubią. Życzliwy list mogli też napisać rodzice dzieciom, dzieci paniom, a więc każdy kto miał ochotę i komu miał ochotę. Warunek był jeden, to miała być miła wiadomość, która wywoła uśmiech u odbiorcy. Wszystkim spodobała się ta inicjatywa i listy wypełniły całą skrzynkę. W piątek przed Walentynkami posłanki życzliwości rozniosły listy adresatom. Listy otrzymali wszyscy, nie tylko dzieci, ale także inni pracownicy przedszkola.

To był wspaniały dzień. Przyjemnie jest otrzymywać listy, a dzisiaj to zdecydowanie zanikająca tradycja, więc stworzyliśmy okazję do jej kultywowania. Wszyscy byli tego dnia bardzo radośni, bo  szczęście  daje nie tylko branie ale również obdarowywanie!

Anna Rynkiewicz

Elwira Modzelewska