Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

EKSPERYMENTY Z LODEM


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 982


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Pod koniec stycznia przeprowadziliśmy wiele badań i eksperymentów z lodem. Zima sprzyja takim aktywnościom tym bardziej, że niedawno „podróżowaliśmy” daleko na północ i południe naszej planety, a dokładnie - na bieguny. Stąd też nasza inspiracja lodowa...

„Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach zamieniły się w dociekliwych badaczy.

Same „wyprodukowały” kolorowe kostki i krążki lodowe, aby przeprowadzić swoje doświadczenia. Dogłębnie zbadały właściwości lodu, a po obserwacjach i doznaniach dotykowych określały jego cechy. Przewidywania co do zachowania lodu w określonych warunkach - w większości były trafne. Pośród wielu działań podjęte były próby rysowania krążkami lodowymi na kartce papieru, czy przesuwania ich słomkami po gładkiej folii, a następnie ręczniku papierowym. Badacze wspólnie dochodzili do odpowiednich wniosków. Pozostałe po doświadczeniach kostki lodowe wyczarowały dla nas fantastyczny kolorowy obraz, który po wyschnięciu został oprawiony w specjalną ramkę. Nasze dwudniowe eksperymentowanie było bardzo ciekawe, twórcze i radosne.

Myślimy, że na tym nie koniec...

 

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się