Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

EKSPERYMENTY Z LODEM


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
11 miesięcy temu, wyświetleń 248


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Pod koniec stycznia przeprowadziliśmy wiele badań i eksperymentów z lodem. Zima sprzyja takim aktywnościom tym bardziej, że niedawno „podróżowaliśmy” daleko na północ i południe naszej planety, a dokładnie - na bieguny. Stąd też nasza inspiracja lodowa...

„Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach zamieniły się w dociekliwych badaczy.

Same „wyprodukowały” kolorowe kostki i krążki lodowe, aby przeprowadzić swoje doświadczenia. Dogłębnie zbadały właściwości lodu, a po obserwacjach i doznaniach dotykowych określały jego cechy. Przewidywania co do zachowania lodu w określonych warunkach - w większości były trafne. Pośród wielu działań podjęte były próby rysowania krążkami lodowymi na kartce papieru, czy przesuwania ich słomkami po gładkiej folii, a następnie ręczniku papierowym. Badacze wspólnie dochodzili do odpowiednich wniosków. Pozostałe po doświadczeniach kostki lodowe wyczarowały dla nas fantastyczny kolorowy obraz, który po wyschnięciu został oprawiony w specjalną ramkę. Nasze dwudniowe eksperymentowanie było bardzo ciekawe, twórcze i radosne.

Myślimy, że na tym nie koniec...

 

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak