Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 1529


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu jest czasem intensywnych przygotowań do świąt. W możliwie dostępny sposób przekazujemy dzieciom bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje. Nasi przedszkolacy wykonali wiele świątecznych ozdób m.in.: łańcuchy, proste stroiki, kartki świąteczne oraz pomagały w dekorowaniu sal. Samodzielnie, na miarę swoich możliwości, przygotowały również niespodzianki – prezenty dla swoich najbliższych. Bardzo ważnym elementem było ubieranie przedszkolnej choinki, które zawsze sprawia dzieciom wiele radości! Najładniejszymi ozdobami zawsze są te, których twórcami są same dzieci. Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Wspólnie śpiewaliśmy i nadal śpiewamy tradycyjne kolędy, pastorałki, piosenki o tematyce zimowo-świątecznej, piekliśmy pierniczki oraz przygotowaliśmy jasełka, czy prezentacje świąteczne. W tym roku nie możemy ich jednak zaprezentować podczas spotkań z rodzicami, więc postanowiliśmy je nagrać i wysłać każdemu indywidualnie. Ukoronowaniem okresu przedświątecznego w przedszkolu jest zawsze WIGILIA, podczas której wszyscy złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego, pięknie udekorowanego stołu. Jedliśmy tradycyjne potrawy, które przyrządziły nasze kuchareczki. Boże Narodzenie jest dla dzieci ogromnym przeżyciem i doświadczeniem pełnym wrażeń - niewątpliwie to najbardziej rodzinny okres w roku. Dla wielu dorosłych to czas wspomnienia przeżywanych w dzieciństwie świąt, które mają przez całe życie niezapomniany smak i koloryt.

Wielu radosnych chwil w ten świąteczny czas życzą

Dzieci i personel Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się