Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mieszkamy na Śląsku


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 619


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy na śląskiej ziemi. Przedszkolacy Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach doskonale wiedzą z jakiego bogactwa słynie Śląsk. Starsze i młodsze dzieci w różnym stopniu poznały historię powstania węgla, pracę górnika w kopalni, podania i legendy o Skarbniku, dawne dziecięce zabawy, przyśpiewki ludowe i tańce oraz nasz piękny regionalny strój. Zostały im również zaprezentowane wiersze w gwarze śląskiej. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej oraz widokówek, wskazywały i rozpoznawały charakterystyczne obiekty w naszym mieście. Miały okazję zatańczyć tańce śląskie i zaprezentować je sobie nawzajem w grupach. W tym roku nie mieliśmy możliwości spotkania z regionalistą, ale wspólnie przypomnieliśmy sobie tradycje górniczego stanu, wygląd munduru oraz kopalni oglądając filmy edukacyjne czy bogato ilustrowane albumy. W salach korzystaliśmy ze specjalnie zorganizowanych na ten czas kącików tematycznych, w których znalazły się również bryłki węgla kamiennego.

Katowice to Miasto Ogrodów – cieszymy się, że mamy u siebie dużo terenów zielonych: parków, skwerów, lasów, ogrodów, że możemy dzięki temu oddychać dobrej jakości powietrzem. Zieleń i przyroda to również nasze bogactwo!


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się