Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczna księga - dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 31 w Białymstoku


Wpis dodał(a) EWA KALINOWSKA
ponad 4 lat temu, wyświetleń 1166


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W listopadzie zaprosiłam dzieci do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Założyłam zeszyt, który stał się „Bajeczną księgą”. Na pierwszej stronie wkleiłam regulamin. Następnie rozpoczęłam bajkę „Ratujmy nasz dom”, po czym odczytałam go dzieciom. Chętne dzieci wykonały ilustrację. Zachęciłam, aby zaproponowały dalszą część. Już tego samego dnia wzięła do domu zeszyt, aby wspólnie z rodzicami wymyślić kolejny fragment bajki oraz samodzielnie wykonać ilustrację. Za każdym razem książka wraca do przedszkola. Siadamy wszyscy i czytamy jakie przygody spotkały bohaterów: Julkę, słonia Grześka i misia Imbirka. Oglądamy wykonaną ilustrację do napisanego fragmentu bajki. Książka krąży po domach przedszkolaków i promuje czytelnictwo wśród przedszkolaków. Stwarza okazję do twórczej ekspresji językowej i plastycznej, a także angażuje rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci.

Ewa Kalinowska z Przedszkola Samorządowego nr 31 w Białymstoku


Zobacz wszystkie wpisy
od EWA KALINOWSKAWyślij wiadomość
do EWA KALINOWSKA

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do EWA KALINOWSKA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka