Święta tuż, tuż... - akcja: "Na ratunek planecie - uwaga jedzie śmieciara"

Wpis dodał(a) Agnieszka Kiluk

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Pszczółki z Miejskiego Przedszkola Słoneczn Ósemka- od pierwszych dni grudnia zabrały się do pracy, aby udekorować swoje domy. Przedszkolaki miały okazje poznać etapy recyklingu tworzyw sztucznych- butelek PET.

Recykling opakowań PET służy ponownemu wykorzystaniu materiału w produkcji nie tylko butelek. Granulat z plastikowych butelek może być zastosowany do produkcji polaru, który zachowuje dobre właściwości cieplne. Obliczono, że do wyprodukowania jednej bluzy z tego materiału potrzeba 35 butelek. My jednak w duchu zbliżających się Świąt postanowiliśmy przemienić butelkę w ... pacynkę Świętego Mikołaja. Potrzebowaliśmy do tego butelki, drucika kreatywnego, kilku guzików, stary skrawek czerwonego materiału lub skarpetki, oraz trochę materiałów biurowych. Nagle zaroiło się od czerwonych, plastikowych Mikołajów.

Dzieci wzieły również udział w warsztatach świątecznych.

Bardzo dziękujemy Rodzicom oraz Firmie "Ramka" w Ełku za dostarczenie materiałów do produkcji ozdób świątecznych. Dziś "coś" starego otrzymało drugie życie i udekoruje domy naszych przedszkolaków. Jest to również świetny przykład korzystania z mediów społecznościowych aby ratować planetę. Firma Ramka wystawiła ogłoszenie, oddam materiały poprodukcyjne, które wykorzystaliśmy. Zachęcamy do udziału w akcji: "Na ratunek planecie-uwaga jedzie śmieciara"- jej celem jest: rozpropagowanie wśród rodziców, pracowników przedszkola informacji o miejscach w internecie, w przestrzeni publicznej, gdzie będzie można dokonywać pozbywania się różnych przedmiotów, niepotrzebnych nam sprzętów. Dzięki temu zyskają one drugie życie u innego właściciela.

Zachęcamy do wymieniania się pomysłami w jaki sposób można wykorzystać starą rzecz na nowo.

od Agnieszka Kiluk

do Agnieszka Kiluk