W Krainie Figur Grometrycznych- MP Słoneczna Ósemka w Ełku

Wpis dodał(a) Agnieszka Kiluk

Przedszkolakai z grupy "Pszczółek" z Miejskiego Przedszkola Słoneczna Ósemka przez cały tydzień zgłębiały wiedzę o figurach geometrycznych. Przez cały tydzień 3-latki zmagały się z nowymi wyzwaniami:

- W poniedziałek zorganizowaliśmy konkurs na "Małego Konstruktora" dzieci budowały z klocków i słomek. Rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną i pasję do tworzenia nowych rzeczy. Zadanie było bardzo kreatywne. Co można zaobserwować po zaciętych minach i skupieniu na twarzach przedszkolaków.

- We wtorek dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk przygotowany przez nauczyciela pt. "W Krainie Figur Geometrycznych". Główna bohaterka przedstawienia- Królowa Figurolandii potrzebowała pomocy, aby ocalić swoje królestwo przed złym Czarodziejem. Pszczółki zaoferowały pomoc i obiecały że wypełnią 3 zadania postawione przed nimi:  1. Przedstaw się figuro- rozróżnianie i nazywanie figur 2. Ułóż klocki Geogram- tak aby pasowały do siebie figury 3. Posegreguj figury.

Zadanie zostało wykonane Królestwo Figurolandii zostało ocalone, a na twarzy Królowej Figur pojawił się piękny uśmiech.....i tak ta bajka się skończyła. :-)

- We środę 3letnie Pszczółki po raz pierwszy miały na zajęciach ozoboty- małe robociki. Fascynacja jaką przeżywała- tym małym urządzeniem była bardzo udzielająca się. Gdy robot zmienił kolor, bądź pojechał w inną stronę- budziło w dzieciach wiele emocji. Dzieci bardzo troskliwie przenosiły roboty, były empatyczne i opiekuńcze :-)))), ale również zaangażowane dzięki temu w zajęcia.

- We czwartek: Kodowanie z 3latkami zaczęliśmy od prostych zabaw bez używania komputera- ale z matą. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą.Pszczółki były detektywami, dzięki szyfrowi i wskazówkom odnalazły wszystkie zakodowane figury.

- zaś w piątek bawiliśmy się figurami na sportowo, utrwalaliśmy nabytą wiedzę w ruchu i z uśmiechem na ustach.

Zachęcamy do zabaw matematycznych.

od Agnieszka Kiluk

do Agnieszka Kiluk