EKO PRZEDSZKOLAKI OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

EKO PRZEDSZKOLAKI

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU

Zgłoszenia następują poprzez wypełnienie e-maila o treści:

Nazwa placówki:

Nazwa grupy:

e-mail placówki lub osoby zgłaszającej:

Termin przesyłania formularza zgłoszeń do 30.09.2020 r. na adres poczty elektronicznej:

a _kaczmarska@vp.pl

ZAŁOŻENIA OGÓLNE

Czas realizacji projektu od 01.10.2020 r. do 31.05.2021r. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 2-6 lat. Uczestnicząc w projekcie nauczyciel zobowiązany jest realizować zajęcia tematyczne  raz w miesiącu. Tematy zajęć podane są w harmonogramie. Fotorelacje lub filmy  z realizacji poszczególnych działań nauczyciel zamieszcza na grupie facebookowej Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EKO PRZEDSZKOLAKI  po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodzica na udostępnianie wizerunku dziecka.

Informacje o projekcie i jego promocja zamieszczona będzie na stronie Bliżej Przedszkola w zakładce społeczności oraz grupie facebookowej EKO PRZEDSZKOLAKI Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego.

CELE  PROJEKTU:
- wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych,

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych,

- kreatywne i twórcze działania nauczycieli i dzieci,

- promocja placówek przedszkolnych i żłobkowych,

- integracja nauczycieli, dzielenie się inspiracjami i pomysłami.

HARMONOGRAM

Październik

Eko-warsztaty plastyczne „ Jesienne dary”- zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kasztanów, liści, żołędzi, jarzębiny itp.

EKO MODA- ekologiczny dziecięcy pokaz mody.

Grudzień

Ozdoby świąteczno- zimowe. Prace plastyczno- przestrzenne z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Forma realizacji: konkurs lub kiermasz.

Styczeń

Dzień z zabawą EKO- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Wykonanie zabawki, pomocy dydaktycznej.

Grupowy hymn Eko-przedszkolaka- filmik.

Do wyboru:

-Dzień koloru zielonego- Happening ekologiczny. Sadzenie drzewka w ogródku przedszkolnym.

-Wiosenne warsztaty wielkanocne- prace z wykorzystaniem materiałów wtórnych.

Impreza lub wydarzenie o tematyce ekologicznej- Dzień Ziemi.

Maj

Zabawy EKO SPORTOWE- zajęcia promujące zdrowy styl i aktywność fizyczną. W konkurencjach sportowych zaleca się wykorzystanie jako pomocy materiałów wtórnych.

DODATKOWE DZIAŁANIA

W trakcie realizacji projektu prowadzimy zbiórki  plastikowych nakrętek, tonerów. Nawiązujemy współpracę zakładami,  instytucjami lokalnymi zajmującymi się zbiórką, segregacją surowców wtórnych. Zimą przedszkolaki będą pamiętać o ptakach i regularnie je dokarmiać.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Podsumowanie projektu i rozesłanie certyfikatów nastąpi do 30.06.2021r. Każdy nauczyciel otrzyma bezpłatny certyfikat uczestnictwa oraz dyplom dla każdego dziecka. Każda placówka otrzymuje bezpłatny certyfikat. Certyfikaty i dyplomy będą wysyłane pocztą elektroniczną na podany adres e-mailowy w formularzu zgłoszeniowym.

ORGANIZATORZY: Ewa Świątek, Agnieszka Kaczmarska

Przedszkole Publiczne w Ożarowie