Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kodujemy na odległość


Wpis dodał(a) Ewelina Piskorz
ponad 5 lat temu, wyświetleń 479


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Czy często zastanawialiście się czy nauka kodowania w przedszkolu ma sens? Ja bardzo często. Z czasem stwierdziłam, że tak, bo jakże ważne jest kształtowanie logicznego myślenia już od najmłodszych lat.

Wszyscy żyjemy w świecie pełnym kodów. Litery, cyfry, znaki graficzne… W najstarszej grupie  Motylki to były nasze ulubione zajęcia. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Zaczęliśmy od wyklejenia taśmą kratek i drukowanych obrazków. Z czasem Dyrekcja zakupiła matę i kolorowe kubeczki. Stanowiło to dla dzieci nieograniczone źródło kreatywności. Dzieci bawiły się kubeczkami pojedynczo albo w grupach. Układały wzory zaproponowane przez nauczyciela lub realizowały własne pomysły.

Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.

Bogata oferta stron internetowych, przykłady kart pracy, pozwoliły mi na kontynuowanie nauki kodowania wśród moich Motylków w czasie edukacji zdalnej. Przynajmniej raz na kilka dni wysyłałam w wiadomości do rodziców zadania oraz propozycje zabaw dla dzieci. Rodzice dostawali wskazówki jakie materiały lub przybory będą potrzebne do zabawy. Większość z nich informowała mnie, że posiada w domu lub zakupi plastikowe kubeczki, które z łatwością do celów zabawy je przemaluje w ramach zajęć plastycznych. Dzieci malowały, kolorowały, wycinały niezbędne obrazki. Z przyjemności czytałam wiadomości zwrotne od rodziców o zaangażowaniu w zajęcia.

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewelina Piskorz



Wyślij wiadomość
do Ewelina Piskorz

Nagrody dla dzieci nowość

Szukasz drobnych prezentów, które mogłyby być nagrodami dla dzieci w przedszkolnym konkursie? Zajrzyj do naszego sklepu – w zestawach kupujesz, niższą cenę zyskujesz!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewelina Piskorz
Otrzymaj stały rabat na zakupy! Dowiedz się więcej
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
Ok