Projekt edukacyjny- zapisy

Wpis dodał(a) Marzena Dziadkowiec

Kochani,

za dwa dni rozpoczynamy zapisy do 3 już edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego "Każdy z  Nas jest inny, równy i wyjątkowy", który jako jeden z niewielu wspiera rozwój emocjonalny i społeczny dziecka !

Projekt uczący akceptacji, tolerancji i integracji.  Pięć razy do roku nauczyciele skupiają się na nauczaniu jednej wartości i mają do dyspozycji wiele sposobów na realizację zadań.

1. Wrzesień/ Październik - Kreatywność- dzień połączony z Dniem Kropki.

2. Listopad/Grudzień- Wyobraźnia- moduł opracowany przy współpracy ze Szkoleniami z wyobraźnią- dzień połączony z Międzynarodowym Dniem Tolerancji

3. Styczeń/luty- Moc Słowa- moduł opracowany przy współpracy z Terapeutycznym ABC, dzień połączony z Międzynarodowym Dniem Przytulania

4. Marzec – Równość- dzień połączony ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.

5. Maj- Odwaga- oswajanie strachów- dzień połączony z pierwszym dniem lata.

Celami projektu jest
*Kształtowanie postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci.
*Dostrzeganie podobieństw i różnic między innymi ludźmi.
*Integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu oraz nabywanie przez wspólny kontakt, nowych doświadczeń, zawierania nowych znajomości oraz współpracy między szkołami.
*Nauka dzieci tolerancji wobec osób różniących się od siebie między innymi wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem- jak również cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np.chorobami serca, autyzmem, cukrzycą.
*Kształtowanie postaw empatii wobec inności oraz budowanie przyjaznego klimatu integracji.
*Nauczenie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi pomimo różnic, które posiadamy.
*Eliminowanie zachowań agresywnych w stosunku do inności.
*Przygotowanie dzieci do powrotów do Polski, bądź ewentualnej migracji.

Serdecznie zapraszamy !

Wszystkie informacje o projekcie możecie znaleźć:

od Marzena Dziadkowiec

do Marzena Dziadkowiec