Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Badacze wody


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 760


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Na początku marca „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach postanowiły dowiedzieć się więcej na temat wody - wzięły więc udział w projekcie edukacyjnym na ten właśnie temat. Sala starszaków zamieniła się na jakiś czas w wielkie laboratorium, w którym pracowali…. dociekliwi badacze. Dzieci podczas zabaw, prezentacji i różnorodnych działań praktycznych dowiadywały się coraz więcej o właściwościach wody oraz jej znaczeniu dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Podczas eksperymentów i badań miały możliwość korzystania z filtrów - zaobserwowania skuteczności ich działania. Stwierdziły jednoznacznie, że bez wody nie ma życia, więc należy ją oszczędzać, nie zużywać bezsensownie, dbać o jej czystość. Na zakończenie projektu „Biedronki” wzięły udział w grupowym quizie i zdobyły sprawność „Badacza wody”.


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się