Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PODANIA I LEGENDY ŚLĄSKIE


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 564


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Od pewnego czasu „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach uczestniczą w spotkaniach czytelniczych poświęconych literaturze naszego regionu. Odwiedza nas cyklicznie Pani z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im,J.Lompy w Katowicach , która czyta nam wybrane podania, legendy lub opowiadania w gwarze śląskiej. Nie każdy ma możliwość kontaktu z gwarą, więc niektóre słowa trzeba od razu tłumaczyć – dzieci świetnie sobie z tym radzą. Nasz gość na spotkania przynosi z sobą ciekawe pozycje, kolorowe ilustracje, eksponaty oraz kolorowanki , którymi przedszkolacy są bardzo zainteresowani. Zajęcia mają charakter warsztatowy. Podczas wspólnych działań zawsze coś powstaje np. plakat, album czy książeczka. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!