Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkolaki z Przedszkola 31 pomagają zwierzakom!


Wpis dodał(a) Paulina Wilkin
miesiąc temu, wyświetleń 95


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Celem wychowania przedszkolnego jest umożliwianie dzieciom odkrywania własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenia doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W nawiązaniu do tych uniwersalnych wartości, które staramy się wpajać dzieciom każdego dnia systematycznie włączamy się w różnego rodzaju działania na rzecz ludzi, środowiska i zwierząt.

Co roku w naszym przedszkolu organizujemy akcję „Pomóż nam przetrwać zimę…” dla Elbląskiego Schroniska. Nasze przedszkolaki wraz z rodzinami gromadzą dary, które są niezbędne dla wszystkich czworonogów. Zebrane dary tj. karmy, koce, miski itp. przekazujemy w grudniu tworząc świąteczną paczkę.

W tym roku nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Bliżej Pieska”. W związku z tym zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne mające na celu uwrażliwienie najmłodszych na właściwą postawę wobec zwierząt.

Podejmowane przez nas akcje uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych, pobudzają do podejmowania pozytywnych działań na rzecz przyrody i lokalnej społeczności. Zawsze wywołują duże zainteresowanie i łączą we wspólnych działaniach dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

Grupa "Motylki" Przedszkole 31 w Elblągu

Komentarze

Wyślij wiadomość do Paulina Wilkin