Spotkanie z Panią Zimą w przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

Wpis dodał(a) Urszula Kaczyńska

Spotkanie z Panią Zimą

17 stycznia do przedszkolaków Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach przyszedł gość specjalny - Pani Zima. I choć za oknem wcale nie było zimowo, to Pani Zima zabrała dzieci do swojej zimowej krainy opowiadając i pokazując na prezentacji multimedialnej różne zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla tej pory roku jak: śnieg, lód, mróz, czy szadź. Okazało się, że zima dla dzieci wcale nie jest taka zła i że nasze przedszkolaki z utęsknieniem czekają na śnieg. Pani Zima dała naszym wychowankom namiastkę zimowych zabaw w sali: były zabawy w zaprzęgi saneczkowe, w rzucanie się śnieżkami, w skakanie przez zaspy, w bałwankową rodzinę. Młodsze dzieci ustawiały bałwanki według wielkości, zaś starszaki miały za zadanie odnaleźć pary podobnych płatków śniegu. Dzieci w trakcie spotkania bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach, rozwiązywały zagadki, określały charakterystyczne cechy nowej pory roku i wspólnie śpiewały zimowe piosenki. Było to kolejne spotkanie, podczas którego dzieci poprzez zabawę przyswoiły sobie i utrwaliły wiele ważnych wiadomości na temat kolejnej pory roku.

od Urszula Kaczyńska

do Urszula Kaczyńska