Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Bądźmy życzliwi i tolerancyjni" Przedszkole nr 1 w Jędrzejowie


Wpis dodał(a) Joanna Marzec
11 miesięcy temu, wyświetleń 217


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Jeśli pozostajemy zamknięci w samych sobie, nie możemy się rozwijać.
Natomiast gdy wychodzimy do ludzi (…) zaczynamy tę wspaniałą przygodę, która nazywa się dialogiem”.

                                                                                                                  Papież Franciszek
 

Dnia 18.11.2019 r.  w Przedszkolu nr 1 w Jędrzejowie odbył się Dzień Tolerancji i Życzliwości zorganizowany przez dyrekcję Dorotę Olszewską oraz nauczycielki Annę Cichoń i Joannę Marzec. Z tej okazji dzieci z rożnych grup przygotowały przedstawienie pod tytułem: „Każdy z nas jest inny, Każdy wyjątkowy”.

W przedstawieniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta M. Piszczek, Kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych E. Fortunka oraz pisarka G. Rosołowska.
Goście i wybrane dzieci musiały zmierzyć się z kilkoma  zadaniami, którym towarzyszyły utrudnienia, np. na uszy zakładano im słuchawki, oczy zawiązywano chustą, a nogi obwiązywano tak, by nie można było wstać. Goście i  przedszkolaki musiały wykonać  różne zadania. Miały one uświadomić dzieciom z jakimi codziennymi trudnościami zmagają się niepełnosprawni.

Na koniec w przedszkolnej szatni zawisł łańcuch odrysowanych i wyciętych z papieru rąk wszystkich dzieci i pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości.

 

 „Niby pozorna maskotka, a ma wielki wpływ terapeutyczny na dziecko…”

 W listopadzie w Przedszkolu nr 1 w Jędrzejowie  pod patronatem Fundacji „Mam Marzenie” zorganizowano zbiórkę pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych  dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Rodzice, dzieci oraz cały personel  przedszkola aktywnie zaangażowali się w zbiórkę. Cieszymy się że mogliśmy sprawić dzieciom radość. 
    

  Dnia 10.12.2019 r. rozstrzygnięto  konkurs plastyczny pt. „Malowane palcami” skierowany do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Celem konkursu było  wyrażanie przez dzieci otaczającego je świata w formie plastycznej. Każda praca była wyjątkowa, ukazywała wrażliwość  i piękno płynące z wnętrza dziecka. Prace zostały ocenione i wyeksponowane w galerii plastycznej przedszkola.
 

„Kiedy dorośniesz, odkryjesz, że masz dwie ręce. Jedną, aby pomóc sobie, drugą aby pomagać innym”.

                                                                                                              Audrey Hepburn
 

W naszym przedszkolu od lat istnieje tradycja związana ze wspólnym  wykonywaniem ozdób choinkowych. W tym celu dzieci z grupy VII „Motylki” wraz z paniami udały się na wycieczkę
do  Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie. Po zapoznaniu się z placówką i jej podopiecznymi przedszkolaki miały możliwość wspólnego wykonania ozdób choinkowych.

 

 W styczniu odbyła się prezentacja filmu pt. „Duże sprawy w małych głowach” mający na celu przedstawienie funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Tym seansem filmowym pragnęłyśmy obalić kilka stereotypów dotyczących niepełnosprawności i przyczynić się  do tego żeby, dzieciom niepełnosprawnym żyło się lepiej.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Joanna Marzec