Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkolne jasełka w wykonaniu grupy "Duszki"


Wpis dodał(a) Katarzyna Ziętal
9 miesięcy temu, wyświetleń 140


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W grudniu przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Duszki” z Przedszkola Publicznego nr 8 w Opolu – Wróblinie zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie jasełkowe. W pięknie udekorowanej sali i ślicznych strojach przedszkolaki przeniosły zaproszonych gości do Betlejem, gdzie narodził się malutki Jezus.

Oto za chwilę ogarną was czasy tej nocy świętej, tej nocy pamiętnej.
Oto za chwilę ujrzą wasze oczy to, co się działo owej dziwnej nocy.
Abyście cud wielki z radością przeżyli, opowiemy wam wszystko jak byście tam byli.

Mali aktorzy z wielkim przejęciem odgrywali swoje role. Maryja i Józef piastowali Dzieciątko, do stajenki przyleciały aniołki, gwiazdki śpiewały piosenki, pasterze i królowie przybyli z darami, a małe dzieci ofiarowały Jezusowi swoje kochające serduszka. Rodzice, którzy ze wzruszeniem i radością obserwowali to piękne przedstawienie, bardzo chętnie włączyli się do wspólnego kolędowania w trakcie występu dzieci. Po zakończonych Jasełkach przedszkolaki i nauczycielki złożyły rodzicom życzenia świąteczne, a „Duszki” wręczyły wykonane przez siebie prezenty – kule śnieżne z aniołkami, choinkami i bałwankami. Cieszymy się, że jasełka tak pięknie się udały, co potwierdzili rodzice w ciepłych i wzruszających słowach. Dzięki przedstawieniu wszyscy mile spędzili czas, wracając myślami do tak ważnego dla nas momentu- narodzin Jezuska w małej stajence w Betlejem.

O, jakże się nasze serca radują, że wszystkie stworzenia tak Pana miłują.
Że wszyscy Jezu poznali, że szczęście jest w Tobie,

Bo Ty Bogiem jesteś, choć w ludzkiej osobie.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Ziętal