Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ŚLĄSKIE TRADYCJE


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 1266


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Niedawno obchodziliśmy Barbórkę – święto wszystkich górników oraz osób związanych z pracą w kopalni. W Miejskim Przedszkolu nr 52 w Katowicach dzieci miały okazję spotkać się z regionalistą, który w ciekawy sposób opowiadał o trudnej pracy górnika pod ziemią. Przedstawił nam tradycje związane z tym zawodem, opowiedział o zwyczajach jakie panowały dawniej na ŚLĄSKU, a które przetrwały do dziś. Dowiedzieliśmy się jak powstał węgiel i jakie mamy z niego korzyści. Podczas uroczystości przedszkolnej tańczyliśmy tańce regionalne w ludowych strojach śląskich oraz w mundurach, śpiewaliśmy okolicznościowe piosenki. Wszystkie dziewczynki miały na głowach kolorowe wianki, a chłopcy górnicze czako. Po południu wraz z rodzicami uczestniczyliśmy w Śląskiej Biesiadzie, połączonej z degustacją regionalnych potraw. Można było skosztować wodzionki, zjeść chleb ze swojskim smalcem ze skwarkami oraz sałatkę ziemniaczaną tzw. szałot. Przy biesiadnej muzyczce miło spędziliśmy czas. Bogate są nasze śląskie tradycje - warto je pielęgnować.


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się