11 listopada u "Hałabały"

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

Przedszkole Miejskie nr 1 im . Krasnala Hałabały w Łobzie, po raz kolejny wzięło udział w Międzynarodowym projekcie "Piękna Nasza Polska Cała" - II edycja.

Bardzo chętnie angażujemy się w realizację zadań proponowanych w projekcie, ale wprowadzamy także swoje nowatorskie akcje. Listopad to szczególny miesiąc, w którym możemy rozwijać postawę patriotyzmu wśród naszych małych Hałabałków. Kształtowanie postaw patriotycznych w wieku przedszkolnym jest bardzo ważne, a zadaniem przedszkola jest wzmacnianie u dzieci postaw, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną, a wrazz nią obudzi się poczucie przynależności narodowej.

Wyjątkową okazją było uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 12 listopada, małe i duże Hałabałki w barwach narodowych, wraz z zaproszonymi gośćmi: emerytowanymi pracownikami przedszkola i członkami Koła Sybiraków w Łobzie, przybyły na przedszkolną uroczystość. Pięciolatki rozpoczęły tańcem narodowym Polonezem, a następnie obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, który obejmował przedstawienie historii państwa Polskiego od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktorom towarzyszyła mama Natalki – żołnierz zawodowy, która poprowadziła młodych żołnierzy na czele z generałem Piłsudskim. Radosna nowina odzyskania niepodległości uwieńczona została pięknym, kolorowym  tańcem Krakowiakiem w ludowych strojach. Ta lekcja patriotyzmu, wzruszyła zarówno małych, jak
i dużych Hałabałków oraz przybyłych gości, u których pojawiły się łzy. Na koniec akademii przewodnicząca Koła Sybiraków krótko przybliżyła nam, jak wyglądało dzieciństwo sprzed kilkudziesięciu lat.

W ramach wdzięczności zostały wręczone przygotowane przez przedszkolaki ,,Kartki dla bohatera’’. Kwintesencją naszych obchodów było odśpiewanie Hymnu Polski o godz. 11.11. Dzień ten to najpiękniejsza lekcja patriotyzmu i okazja do podziękowania naszym gościom za wolną Polskę.

Autor: Jolanta Pieślak

od Iwona Kowalska