Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

SMAKOWITE OBRAZKI


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 620


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wykonaliśmy ostatnio niesamowite obrazki. Podczas „zajęć owocowych” tak dużo się działo…Było: rozpoznawanie, nazywanie, ważenie, liczenie, smakowanie, malowanie, wycinanie, tańce i śpiewanie, odgrywanie ról, zawody sportowe i wiele innych działań. Zaskoczeniem było wykonanie owocowego obrazka do zjedzenia. Każde dziecko wybrało sobie kawałki owoców, które lubi i skomponowało z nich wymyślony przez siebie obrazek. Przy pomocy nożyka mogło doprecyzować właściwe kształty, aby osiągną zamierzony efekt. Później należało utworzone „dzieło” narysować i odtworzyć dokładnie na kartce oraz podpisać swoim imieniem. Każda „Biedronka” wykonała to świetnie. Po skończeniu tego etapu, autor owocowego obrazka mógł go sobie zjeść na zdrowie. Niektórzy przedszkolacy zaskoczyli nas fantazją i...apetytem. Karteczki z rysunkiem dzieci zabrały do domu aby pokazać i opowiedzieć rodzicom o witaminowej twórczości.

Pozdrawiamy i zapraszamy do podobnych działań – warto!

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!