Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wizyta pszczelarza


Wpis dodał(a) Katarzyna Dziubich miesiąc temu, wyświetleń 67


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Kiedy latem brzęczą pszczoły,

zimą miodem ciekną stoły”

 

W słoneczny piątek 18 października na przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim czekała prawdziwa niespodzianka – nasze przedszkole odwiedził pszczelarz pan Józef Jarka z Gradowa. Pan Jarka prowadzi pasiekę od 51 lat i swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielił się z pięciolatkami z naszego przedszkola. Wraz z nim spotkanie poprowadziła pani Sylwia Kazubowska – wnuczka naszego gościa a jednocześnie mama Gabrysi z „Jagódek”. Dzieci poznały etapy postawania miodu, miały okazję obejrzeć prawdziwy ul oraz wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do wyprodukowania tego pysznego i zdrowego przysmaku. Przedszkolaki dowiedziały się, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale również pyłek i kit pszczeli. Przekonały się również, jak wiele jest rodzajów miodu w zależności od tego jakie rośliny w danym czasie kwitną i z jakich jest on wyprodukowany. Okazało się, że miód jest nie tylko zdrowy, ale i pyszny – wszystkie chętne przedszkolaki spróbowały słodkiego miodu lipowego na suchym wafelku. Nie lada frajdą okazało się przymierzanie kapeluszy pszczelarskich i to zarówno tych do pracy jak i stanowiących element stroju galowego.

Grupa „Pszczółki” sprawiła gościowi niespodziankę prezentując występ artystyczny związany z tematem spotkania, tym samym dziękując za przybycie i przekazaną wiedzę.

 

Dorota Kurant

Komentarze
Wyślij wiadomość do Katarzyna Dziubich