Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Duszki" jadą do Izby Leśnej i lasu


Wpis dodał(a) Katarzyna Ziętal
7 miesięcy temu, wyświetleń 124


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Już autokar czeka – wsiadać, szkoda czasu!
Przedszkolaki jadą na wycieczkę do lasu!

7 listopada grupa „Duszki” z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Opolu – Wróblinie pojechała na wycieczkę do Nadleśnictwa w Kup zobaczyć Izbę Leśną i las, podsumowując w ten sposób zrealizowany temat „Jesień w lesie”. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panem leśniczym, który oprowadził nas po Izbie Leśnej, opowiadając bardzo ciekawie o lesie i jego mieszkańcach. Przedszkolaki były zachwycone zwierzętami. Z wielkim zainteresowaniem oglądały ptaki, jelenie, sarny, dziki, wilki i innych leśnych mieszkańców. Po zwiedzeniu Izby zorganizowaliśmy piknik w ogrodzie Nadleśnictwa. Ciepła, jesienna  pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu, więc bawiliśmy się wesoło. Po zakończonej zabawie wyruszyliśmy do lasu. Wyglądał przepięknie w jesiennych, kolorowych barwach. Podziwialiśmy las, oglądaliśmy rośliny i drzewa, udało nam się znaleźć pięknego muchomora i inne grzybki.  Pan leśniczy zaproponował nam następną zabawę – tym razem plastyczną. Na jednorazowych talerzykach obklejonych dwustronną taśmą klejącą układaliśmy jesienne kompozycje z leśnych darów przyrody. Bawiliśmy się wesoło, odszukując wokoło ciekawe eksponaty – kolorowe liście, mech, małe gałązki i grzybki, paprotki, kawałki kory. Oczywiście, pamiętaliśmy o ty, jak należy zachowywać się w lesie – znamy dobrze wszystkie zasady. Po skończonej zabawie nasze prace prezentowały się wspaniale. Każdy talerzyk wyglądał inaczej, ale wszystkie były piękne i kolorowe. Zabraliśmy je ze sobą do przedszkola, żeby pochwalić się rodzicom. Pożegnaliśmy się z panem leśniczym i wyruszyliśmy do przedszkola.

To był dzień pełen wrażeń. Wycieczka bardzo nam się podobała, dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć. Las to piękne miejsce, na pewno jeszcze nie raz je odwiedzimy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Ziętal