Europejski Tydzień Kodowania w naszym przedszkolu

Wpis dodał(a) Beata Stefanek

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Nasze przedszkole zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań z 5 wydarzeniami, w których udział brały dzieci w ramach Code Week. Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji dzieci. Kodowanie czyli umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania można zaszczepić u przedszkolaka poprzez zabawę, a do przeprowadzenia zajęć wcale nie jest potrzebny sprzęt komputerowy. Do nauki programowania przedszkolaki korzystały z wielu elementów powszechnie dostępnych: kolorowe przybory gimnastyczne, chusta animacyjna, plakietki z różnymi symbolami, instrumenty muzyczne, a nawet gry planszowe. Poza tym kodowanie może zintegrować różne dziedziny wiedzy np. matematykę, przyrodę, ruch, muzykę no i oczywiście  zabawę.

od Beata Stefanek

do Beata Stefanek