Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zajęcia Mindfulness dla dzieci 4-8 lat metodą Eline Snel


Wpis dodał(a) Małgorzata Wiatr
8 miesięcy temu, wyświetleń 114


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Czym jest mindfulness?

Mindfulness jest naturalną umiejętnością bycia obecnym i uważnym w danej chwili. Bycie świadomym promieni słońca na skórze, wiatru we włosach. Dzięki uważności mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Z ciekawością ale bez oceniana, uważność uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała tak długo jak one trwają. Jest to wyjątkowo cenne w czasach ciągłego natłoku zadań i myśli. Uważność oprócz bycia obecnym tu i teraz, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.

Dzieci tak samo jak dorośli przeżywają różnego rodzaju emocje i stresy, są przeciążone ilością bodźców dookoła a to z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Zajęcia z uważności metodą Eline Snel zostały wprowadzone niemal do każdej szkoły podstawowej w Holandii i są częścią programu edukacyjnego. My także planujemy aby ten program stał się stałym, codziennym elementem naszego przedszkolnego dnia. Ponieważ bardzo wierzymy, że metoda ta może przynieść wiele dobrego dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić trening uważności dla naszych absolwentów i dzieci spoza przedszkola.

Trening uważnośći „Uwaga to działa” jest 8 tygodniowym kursem, przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat i jest wzorowany na treningu MBSR Jona Kabat-Zinna (poparty licznymi badania naukowymi).

Początek zajęć:

Zajęcia będą odbywać się u nas w przedszkolu przez 8 tygodni, w soboty w godzinach 10-10:50, począwszy od 26 października. Liczba miejsc w grupie: 10 osób.

Prowadząca: Aldona Walach, nauczycielka mindfulness Metody Eline Snel © „Uwaga, to działa!”,

Więcej informacji: http://przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/event/zajecia-dodatkowe-mindfulness-dla-dzieci-w-wieku-4-8-lat/

Komentarze

Wyślij wiadomość do Małgorzata Wiatr