Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Motylki z Przedszkola 164 w księgarni


Wpis dodał(a) Bożena Pierścieniak
8 miesięcy temu, wyświetleń 115


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wszyscy wiemy, jak ważne jest obcowanie z książką już od najmłodszych lat, i dlatego w październikowy dzień grupa Motylków wybrała się na wycieczkę do księgarni KOREKTY przy ul. Aleja Wyzwolenia 14.

     Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat. Ukazanie im różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji. Dzieci dowiedziały się, że księgarnia to sklep, w którym można kupić różnego rodzaju książki, oraz poznały różnicę pomiędzy biblioteką, a księgarnią. Panie pracujące w księgarni zapoznały dzieci ze specyfiką pracy księgarni oraz z zawartością regałów. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi rodzajami wydawanych książek, od obrazkowych, poprzez rozkładane, z ruchomymi elementami, z dźwiękiem itd.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami dla dzieci, w którym spędziły najwięcej czasu. Chętnie przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce. Wysłuchały również opowiadania z serii „Franklin…”. Zrobiliśmy również własnoręcznie zakładkę do książki, którą zabraliśmy do przedszkola.

Wycieczka bardzo podobała się naszym milusiński i na koniec naszej wizyty wspólnie wybraliśmy trzy książeczki, które zakupiliśmy do naszego kącika książki.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Bożena Pierścieniak