"W rzece brudna woda, a roślin, zwierząt, ludzi - szkoda"

Wpis dodał(a) Paulina Wolińska

Podsumowanie projektu „W rzece brudna woda, a roślin, zwierząt, ludzi – szkoda” - finansowanego z środków z WFOŚiGW w Łodzi oraz Urzędu Miasta Konstantynowa Łódzkiego.

W ramach projektu „W rzece brudna woda, a roślin, zwierząt, ludzi – szkoda” realizowanego w Przedszkolu nr 2 z oddziałami integracyjnymi i oddziałem specjalnym w Konstantynowie Łódzkim (projekt finansowany przez WFOŚiGW w Łodzi oraz Urząd Miasta Konstantynowa Łódzkiego), odbyły się spotkania ze specjalistami. Nasze przedszkole odwiedziły lekarki oraz nauczycielka przyrody. Zaproszeni goście wyjaśniali dzieciom, jak ogromne znacznie ma woda, zarówno w życiu człowieka, jak również roślin i zwierząt. Podkreślali konieczność oszczędnego gospodarowania wodą oraz ciążącą na człowieku odpowiedzialność za stan czystości wód i obowiązek ich zachowania dla przyszłych pokoleń. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w wycieczkach bliższych (do Stacji Uzdatniania Wody w Konstantynowie Łódzkim), dalszych (do Skansenu Rzeki Pilicy oraz Rezerwatu Przyrody Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim) oraz w różnych warsztatach / zajęciach stacjonarnych oraz terenowych, podczas których badane było środowisko wodne rzeki (Ner, Jasień) oraz stawu. Porównywany był zapach wody pochodzącej z różnych środowisk wodnych, wyciągane wnioski, utrwalana wiedza na temat znaczenia wody dla życia roślin, zwierząt i ludzi, skutków zanieczyszczenia wody, sposobów jej oczyszczania (w tym celu na zajęciach wykorzystywałyśmy zakupione pomoce dydaktyczne, dzieci konstruowały również filtry do wody podczas zajęć otwartych z rodzicami), oraz sposobów jej oszczędzania.

od Paulina Wolińska

do Paulina Wolińska