Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

RUCH NA POWIETRZU


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 5 lat temu, wyświetleń 731


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasze przedszkolaki uwielbiają wszystkie możliwe formy ruchu na powietrzu. Wiadomo, że aktywność ruchowa nie tylko wspomaga rozwój organizmu, stymuluje go, rozwija umiejętności, zwiększa odporność, ale przynosi ogólne odprężenie i radość. Ostatnio braliśmy udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 „Sprintem do Maratonu” - 90 naszych młodych biegaczy pokonało trasę wytyczoną na pobliskim boisku szkolnym. Nasz wynik to ponad 15 kilometrów! Bawiliśmy się również świetnie podczas Sportowego Dnia Dziecka w naszym ogrodzie przedszkolnym. Braliśmy udział w wielu konkurencjach m.in.: skokach w workach, wyścigach z łyżkami, przeciąganiu liny, czy rzutach woreczkami do celu. Różnorodność aktywności ruchowej sprawia, że dziecko podczas zabawy nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego mózgu. Dzięki sprzętom znajdującym się na naszym placu zabaw uczymy dzieci kontrolowania swojego ciała, zdobywania umiejętności koordynowania i planowania własnych ruchów i siły.
Na zamontowanych zjeżdżalniach dzieci pokonują strach przed wysokością, a na drabinkach pobudzają wyobraźnię, nabierają sił, rozwijają koordynację przestrzenno-ruchową. Zmysł równowagi ćwiczą na huśtawce „gniazdo”, karuzeli, konikach czy różnorodnych chybotkach. W piaskownicy podczas przesypywania, uklepywania piasku, stawiania babek, budowania zamków doskonale trenują dłonie i wyrabiają plastyczność ruchów. Zabawa na świeżym powietrzu to doskonała okazja, aby nasi milusińscy z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach realizowali swoje pomysły, szukali nowych rozwiązań i nabywali wielu umiejętności. Osobisty przykład nas – nauczycieli i rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu stanowi dla naszych dzieci szansę na rozwój kultury fizycznej, a w przyszłości wzór do naśladowania.

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się