10. olimpiada przedszkolaka

Wpis dodał(a) MONIKA PIJEWSKA

13 czerwca 2019 r. po raz 10. dzieci z bartoszyckich przedszkoli  klasy zerowej ze szkoły podstawowej nr 7 oraz zawodnicy ze Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, walczyli dziś o puchary w Olimpiadzie Przedszkolaka. Imprezę zorganizowano w auli Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

Przedszkolaki startowały w pięciu konkurencjach.

1. Bieg z przechodzeniem przez szarfę.
  2. Slalom z woreczkiem na paletce.
  3. Rzuty piłką lekarską do celu (obręcz).
  4. Bieg z przenoszeniem piłki lekarskiej z przejściem pod płotkiem.
  5. Tor przeszkód.

Kiedy przedszkolaki miały za sobą wszystkie zadania, do rywalizacji przeszli zawodnicy ze Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Zawodnicy mieli do pokonania 4  konkurencje:

1. Tor przeszkód.

2. Bieg slalomem z piłką lekarską

3. Rzut ringiem do kosza.

4. Bieg z trafianiem workiem do ringo, zbieranie woreczka z ringo

Wszystkim zawodnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja.

W oczekiwaniu na wyniki odbył się pokaz taekwondo wykonany przez  braci Kuźniak. Starszy z nich, Sebastian, jest mistrzem świata w kickboxingu. Młodszy, Michał, we wrześniu 2017 r. został mistrzem Europy. Obaj stawali również na podium Pucharu Świata, są także wielokrotnymi mistrzami Polski.

A oto jak wyglądają wyniki dzisiejszych zawodów.

Kategoria: „MŁODZIEŻ”

3 miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej

2 miejsce – Stowarzyszenie integracji Osób Niepełnosprawnych

1 miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Kategoria Przedszkola:

6 miejsce – zerówka ze SP nr 7

5 miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”

4 miejsce – Przedszkole Publiczne nr 9

3 miejsce – Przedszkole nr 6 (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1)

2 miejsce – Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4

1 miejsce – Przedszkole Publiczne nr 2

Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody. Medale, dyplomy i puchary złożone na ręce dyrektorów poszczególnych placówek.

Organizatorki olimpiady:

Edyta Kołosowska