Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 593


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasze starsze przedszkolaki brały udział w w specjalnych zajęciach edukacyjnych z ratownikami WOPR w Katowicach. Spotkanie odbyło się na terenie Doliny Trzech Stawów – Przystań kajakowa. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, o których nie można zapomnieć podczas korzystania z wodnych uciech i rekreacji. Poznały znaczenie odpowiednich znaków, kolorów flag nad wodą, miały możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, uczestniczenia w ćwiczeniach ratunkowych, oglądania psów ratowniczych w akcji. Zobaczyły również wyposażenie i strój płetwonurka – rozmawiały z nim na przystani. Największą atrakcją wycieczki była przejażdżka łodzią motorową po stawie – wspaniała przygoda!

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach zakończyły tym wyjazdem udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Bezpieczny Maluch”, którego organizatorem była Komenda Miejska i współpracujące z nimi instytucje oraz specjaliści. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia! Wiemy jak zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz