Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
12 miesięcy temu, wyświetleń 147


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasze starsze przedszkolaki brały udział w w specjalnych zajęciach edukacyjnych z ratownikami WOPR w Katowicach. Spotkanie odbyło się na terenie Doliny Trzech Stawów – Przystań kajakowa. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, o których nie można zapomnieć podczas korzystania z wodnych uciech i rekreacji. Poznały znaczenie odpowiednich znaków, kolorów flag nad wodą, miały możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, uczestniczenia w ćwiczeniach ratunkowych, oglądania psów ratowniczych w akcji. Zobaczyły również wyposażenie i strój płetwonurka – rozmawiały z nim na przystani. Największą atrakcją wycieczki była przejażdżka łodzią motorową po stawie – wspaniała przygoda!

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach zakończyły tym wyjazdem udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Bezpieczny Maluch”, którego organizatorem była Komenda Miejska i współpracujące z nimi instytucje oraz specjaliści. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia! Wiemy jak zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak