Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ


Wpis dodał(a) Maria Klimczak 3 miesiące temu, wyświetleń 65


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasze starsze przedszkolaki brały udział w w specjalnych zajęciach edukacyjnych z ratownikami WOPR w Katowicach. Spotkanie odbyło się na terenie Doliny Trzech Stawów – Przystań kajakowa. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, o których nie można zapomnieć podczas korzystania z wodnych uciech i rekreacji. Poznały znaczenie odpowiednich znaków, kolorów flag nad wodą, miały możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, uczestniczenia w ćwiczeniach ratunkowych, oglądania psów ratowniczych w akcji. Zobaczyły również wyposażenie i strój płetwonurka – rozmawiały z nim na przystani. Największą atrakcją wycieczki była przejażdżka łodzią motorową po stawie – wspaniała przygoda!

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach zakończyły tym wyjazdem udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Bezpieczny Maluch”, którego organizatorem była Komenda Miejska i współpracujące z nimi instytucje oraz specjaliści. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia! Wiemy jak zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Maria Klimczak