Mali i duzi maratończycy

Wpis dodał(a) Bozena Komenda

9 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Akcję na terenie całej Polski propaguje miesięcznik Bliżej przedszkola. To projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.  Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy: tak jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście profesjonalna rozgrzewka, a po biegu rozciąganie - jak na biegaczy przystało - poprowadzone przez panią Agatkę. Trasa biegu prowadziła wokół ogrodu przedszkolnego i szkolnego boiska. Małych biegaczy wspierali pracownicy przedszkola i rodzice. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i chętni do udziału w biegu. W skupieniu rozpoczęliśmy bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Daliśmy z siebie wszystko. Biegło 130 uczestników: 90 przedszkolaków i 40 osób dorosłych. Każdy przebiegł 300 m. Wszyscy  przebiegliśmy aż 39000!!!  Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali z logo biegu.

Gratulujemy 130 wspaniałym biegaczom!

Maraton zorganizowały i prowadziły nauczycielki Agata Szykuła i Bożena Komenda

od Bozena Komenda