SPRINTEM DO MARATONU

Wpis dodał(a) Aneta Jachimczuk

7 maja przedszkolaki z grupy „Misie” z Oddziału Przedszkolnego w SP im. G. Morcinka w Toszku wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”. Zawody biegowe zorganizowaliśmy na szkolnej hali sportowej, gdzie wyznaczona była trasa biegu dostosowana do wieku i predyspozycji naszych małych sportowców. Tak jak na prawdziwych zawodach, każdy z uczestników biegu zjadł zdrowe śniadanie, zadbał o odpowiedni sportowy strój i otrzymał numer startowy. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, która pozwoliła naszym małym sportowcom osiągnąć jak najlepsze wyniki. Na zawodach o stronę medyczną zadbała pani higienistka. Na szczęście jej pomoc nie była nikomu potrzebna. Wszyscy starali się pokonać wyznaczony dystans i jak najszybciej dobiec do mety, gdzie na  każdego małego maratończyka czekały specjalne medale. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły w sumie aż 7700 metrów!!! Gratulujemy wszystkim 22 wspaniałym biegaczom!

od Aneta Jachimczuk

do Aneta Jachimczuk