WIELKANOCNE WARSZTATY ,,ZROBIMY TO RAZEM"

Wpis dodał(a) Ewa Świątek

WIELKANOCNE WARSZTATY

"ZROBIMY TO RAZEM"

W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W OŻAROWIE

11 kwietnia w zielonej scenerii wiosennych mandali, spotkali się wychowankowie przedszkolnej innowacji: „Mali plastycy” oraz „Klubu Kreatywnego Przedszkolaka” ich rodzice i nauczyciele.

Choć spotkanie odbyło się po raz kolejny udało nam się jednak zaskoczyć  naszych wychowanków. Panie w wiosennych strojach  i kapeluszach ozdobionych  ręcznie wykonanymi kwiatami na czele z panią wicedyrektor Ewą Świątek przywitały wszystkich zgromadzonych naśladując głosy ptaków z wykorzystaniem glinianych ptaszków.

Jako pierwsze zabawiły licznie zgromadzone towarzystwo panie Kasia Gniaź i Agnieszka Kaczmarska, prowadząc  zabawy integracyjne z elementami języka angielskiego. Dzieci bardzo chętnie tańczyły w rytm muzyki z kolorowymi balonami. Przy wspomaganiu motoryki małej i dużej bardzo pomogła też kolejna balonowa piosenka. Zadaniem dla rodziców było natomiast utworzenie ogromnego węża balonowego, który posłużył nam za tło do pamiątkowego zdjęcia. Na warsztatach wielkanocnych nie mogło zabraknąć zajączka, którego dzieci świetnie udawały wraz z naszą anglistką Agnieszką Kaczmarską.

Przy opowieści ruchowej „Wielkanocna przygoda”  przeprowadzonej przez panią Kasię, było śmiechu co niemiara. Dzieci i ich opiekunowie, przemienieni za pomocą plakietek w zwierzątka wielkanocne musieli wykazać się spostrzegawczością słuchową oraz nie lada sprytem aby nadążyć z okrążaniem swoich krzesełek.

Po rozdaniu opasek żabek oraz kaczuszek podzieleni na dwa zespoły, jedni udali się na opowieść logopedyczną o „Panu Języczku” z logopedą panią Małgorzatą Liwińską, natomiast drudzy do sali z „Magiczną Ścianą”  najnowszą przedszkolną wielofunkcyjną tablicą  multimedialną   w towarzystwie nauczycielek.

Po zabawach integracyjnych muzyczno-ruchowych i językowych przyszedł czas na działalność plastyczną. Dzieci z pomocą rodziców wykonały trzy prace plastyczne. Dwie z nich czyli kartki świąteczne tj. pisaneczka- wycieraneczka i zajączek-pasiaczek wraz z życzeniami świątecznymi trafiły jako miły gest, znak pamięci oraz łącznik pokoleniowy do naszych pań emerytek. Trzecią pracę  kurczaczka- dłoniaczka dzieci jako pamiątkę spędzonego wesoło czasu zabrały do domu. Pisankę wielkanocną dzieci ozdabiały za pomocą  suchych pasteli. Zajączek został wykonany z kolorowych pasków zaś kurczaczek z drewnianych patyczków, wełny i piórek. Każda praca wyróżniała się dużą fantazją i dbałością o szczegóły.

Po zabawach przyszedł czas na słodki poczęstunek, przygotowane przez nasze Panie kucharki zajączki, a także przez mamy Kai , Mai, Wiktorii  słodkości cieszyły się dużym uznaniem.

Na pożegnanie pani dyrektor Jolanta Gołąb podziękowała dzieciom i rodzicom za przybycie i wspólną zabawę, której była czynnym uczestnikiem, a paniom nauczycielkom i pomocom Anecie i Agnieszce  za wspaniałą organizację oraz byłej wychowance Paulince Gruszce za wykonanie pamiątkowych zdjęć. Głos zabrał też tata Lenki M. będącej uczestniczką wszystkich warsztatów od początku; dziękując za wspólnie spędzony niezapomniany czas, moc wrażeń i nowych doświadczeń.

Dzięki państwu Joannie i Jerzemu Cieciurom, wydawnictwu Mac oraz firmie Moje Bambino dzieci otrzymały symboliczne upominki.

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt pełnych ciepła rodzinnego, a sobie jak najwięcej pomysłów i inspiracji, których źródłem są nieustająco nasi wspaniali wychowankowie.

Organizatorki

od Ewa Świątek