Międzynarodowy Dzień Słońca w MP "Słoneczna Ósemka"

Wpis dodał(a) Marlena Zarzecka

18 marca 2019 dzieci z grupy „Jeżyki” z MP "Słoneczna Ósemka" w Ełku obchodziły Międzynarodowy Dzień Słońca. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola na żółto, a w  naszej sali, pomimo kapryśnej pogody za oknem, zrobiło się niezwykle słonecznie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy  się jak ważne dla wszystkich organizmów żyjących na Ziemi jest SŁOŃCE. Przez cały dzień królowały zabawy ze Słońcem w roli głównej. Dzieci szukały w przedszkolu przedmiotów w żółtym kolorze, stworzyły słoneczne obrazy oraz  zatańczyły „Taniec słonecznych promyków”. Celem obchodów tego niezwykle radosnego święta było upowszechnianie wiedzy na temat Słońca oraz jego znaczenia dla życia na naszej planecie.

Marlena Zarzecka

od Marlena Zarzecka