Projekt edukacyjny "Miś Uszatek wędruje po domach przedszkolaków"

Wpis dodał(a) Magdalena Chechlińska

PROJEKT EDUKACYJNY „WĘDRÓWKI MISIA USZATKA”

1.Założenia projektu

-rozwijanie czytelnictwa

-współpraca przedszkola z rodzicami

Zadania do wykonania:

Dziecko:

-zabiera Misia Uszatka do swojego domu, z rodzicem czyta mu książeczkę, pokazuje

swój dom, dba o niego i po trzech dniach przynosi Misia do przedszkola z wykonaną

wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem pracą plastyczną pt. Portret Misia Uszatka.

Cel projektu:

-przybliżenie dzieciom z grupy historii Patrona naszego Przedszkola Misia Uszatka,

-zapoznanie z literaturą, w której występuje nasz Miś

-rozwijanie u dzieci zainteresowania bajką, książką i czytelnictwem.

Nasz projekt rozpoczniemy w grudniu. Dzieci oraz rodzice zostali zapoznani z celami i  zasadami projektu na spotkaniu poświęconemu temu projektowi. Najważniejszą zasadą tego projektu było zabaranie Misia Uszatka- przytulanki do swojego domu na trzy dni, zaopiekowanie się nim, wspólnie z rodzicami przeczytanie mu bajki na dobranoc oraz wykonanie portretu misia wraz z mamą, tatą lub rodzieństwem. Miś musi powędrować do wszystkich dzieci z grupy III, tak aby wszystkich odwiedzić. Podsumowaniem projektu będzie wystawa dzienniczka podróży misia wraz z opisem bajki czytanej misiowi oraz ilustracja do bajki i nagrodzenie dyplomami za aktywny udział w projekcie edukacyjnym „Wędrówki Misia Uszatka” zarówno dzieci, jak i rodziców.

Efekty realizacji projketu:

• Kształtowanie postawy szacunku i poszanowania cudzej własności
  • Zachęcanie do wspólnych działań na rzecz grupy
  • Kształtowanie pozytywnych cech u wychowanków
  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zainteresowań bajką o Misiu Uszatku
  • Rozwijanie zdolności plastycznych
  • Kształtowanie postawy szacunku dla polskiej literatury
  • Nawiązywanie bliskich więzi między dziećmi w grupie
  • Rozwijanie inwencji twórczej u dzieci i kreatywnego myślenia
  • Nawiązanie współpracy z rodzicami
  • Podejmowanie nowych wyzwań
  • Nawiązanie bliskich więzi nauczyciela z dziećmi