Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dbam o swoje zdrowie


Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska 10 miesięcy temu, wyświetleń 133


Wpis został sprawdzony przez moderatora

             Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie rozumie, że zdrowie jest warunkiem pomyślnego procesu w wychowaniu, a rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej naturalną potrzebą fizjologiczną. Organizm dziecka w wieku 4-5 lat charakteryzuje duża plastyczność, a przy tym ruchliwość. Ruch doskonali motorykę dziecka i ma pozytywny wpływ na kształtowanie poprawnej postawy, pobudzenie układu oddechowego i krwionośnego. Dostarcza okazji do częstych zmian pozycji ciała. Uczy współpracy oraz podporządkowania się ustalonym wcześniej  regułom. Zapewnia wiele emocji, radości i integruje grupę.

            Promyczki podczas gimnastyki sprawdzały swoją siłę, koordynację, gibkość i wytrzymałość. Zajęcia gimnastyczne dzieci rozpoczęły od rozgrzewki, a następnie sprawowały ćwiczenia w parach. Wykonywały ślizg na kocyku po ławeczce z asekuracją partnera, ćwicząc duże grupy mięśniowe. W leżeniu przodem w parach po obu stronach ławeczki, dzieci dmuchały piłeczkę do osoby współćwiczącej ucząc się prawidłowego oddechu a także przeciągały się wzajemnie na swoją stronę pod ławeczką. Ciekawym ćwiczeniem była jazda na kocykach wzmacniająca mięśnie grzbietu, brzucha, nóg i stóp. Ćwiczyły równowagę, przechodząc po ławeczce z uwzględnieniem bezpiecznej asekuracji kolegi, koleżanki z wyznaczonej pary.

Oprócz ćwiczeń gimnastycznych dzieci rozwijały samodzielność podczas przebierania się w stroje gimnastyczne, zachowując przy tym o porządek.

Wszystkie zadania dzieci wykonały poprawnie, zgodnie z zasadą: „sprawnie i dokładnie”. 

Wyrażały swoją ekspresję ruchową, ćwicząc przy tym zręczność i sprawność motoryczną. Rozwijając siłę fizyczną, aktywność i wytrzymałość nabywały śmiałości i nawzajem siebie dyscyplinowały.

Opracowała: Jolanta Storzyńska

           

 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska