Misiowe świętowanie Dnia Babci i Dziadka

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska

24 stycznia dzieci z grupy Misiów Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku w odświętnych nastrojach powitały w sali babcie i dziadziusiów oraz innych członków swoich rodzin, którzy przybyli, aby uczestniczyć w dorocznych obchodach Święta Babci i Dziadka. Dzieci z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności podczas programu artystycznego, aby w słowach wierszy wyrazić miłość, szacunek i wdzięczność swoim babciom i dziadkom za wspólnie spędzone chwile i dobre uczucia, jakimi obdarowują wnuki każdego dnia. Bo chociaż „Babcie bywają różne, lecz każdy pamięta, że zawsze jednakowo kochają wnuczęta”, a gdy czasem bywa smutno i źle „Najlepiej jest u dziadka, to każde dziecko wie”. Dlatego tak wiele serdecznych emocji dzieci przekazały swoim najbliższym śpiewając piosenki ze swojego bogatego repertuaru. Program urozmaicały pokazem tanecznym wykonując tańce ludowe: „Maryneczka”, „Trojak”, „Kasiczka” i „Czerwone jabłuszko”. Podziwiając występy dzieci, goście nagradzali je uśmiechami i głośnymi brawami. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie babciom i dziadkom wykonanych przez dzieci upominków i złożenie Im życzeń z całuskami i przytuleniami włącznie. Na zakończenie dzieci wykonały jeszcze ruchową ilustrację piosenki „Zabawa z babcią i dziadkiem”, po czym zaprosiły swoich gości na wspólny taniec z wnukami przy piosence „Babciu, dziadku, dziękujemy”.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska