„Mamo, tato – przeczytaj nam bajeczkę w przedszkolu”

Wpis dodał(a) Dorota Józefiak

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Działania nauczycieli w grupie „Modraki’’  z Przedszkola nr 7 „Janka Wędrowniczka’’ w Śremie – codzienne czytanie wychowankom w różnych porach dnia, wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Chcemy aby zaproszeni goście poprzez czytanie bajek zachęcali  swoje pociechy do kontaktu z książką. Pierwszym rodzicem który w tym roku chętnie przyszedł do naszej grupy była mama Nikoli, która zasłuchanym dzieciom przeczytała bajkę swojej córki „ Niewidzialna ręka. Bohater to Detektyw Lodyga’’ .Wspólne szukanie wśród obrazków sprzętów, które działają dzięki elektryczności i rozmowy na temat bajki sprawiły dzieciom ogromną radość. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały gościowi oklaskami. Niespodzianką dla dzieci były kolorowanki przygotowane przez mamę Nikoli.  Aby przybliżyć dzieciom świat elektryczności wspólnie skonstruowaliśmy prosty obwód elektryczny, demonstrując świecącą się żarówkę. Był to bardzo miło i radośnie spędzony czas.

Dorota Józefiak

od Dorota Józefiak