Sprawozdanie z realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Wpis dodał(a) Aleksandra Mendak

W realizację projektu „Piękna Nasza Polska Cała” włączyła się cała społeczność uczniowska Niepublicznej Szkoły Podstawowe w Leśnej, a  największe zaangażowanie wykazały klasy I, II i IV.

Zrealizowano następujące punkty:

1. Nauka, odsłuchanie i zaśpiewanie Hymnu  Polskiego. 9.11.2018r. cała społeczność szkoła o godz. 11.11 odśpiewała uroczyście Hymn.

3.     Apel z okazji 11 listopada – odbył się w naszej szkole 13 listopada. Tego dnia wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, dodając w ten sposób powagi tej wyjątkowej uroczystości.

4.  Nauka piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” i prezentacja podczas pasowania na ucznia.

5. Nauka tańca ludowego. Podczas przedstawienia jasełkowego dzieci w rytmie kolędy „Bóg się rodzi” zatańczyły Poloneza.

6. Nauka wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

7. Uczniowie wraz z wychowawczyniami z klasy I, II i IV przygotowały swoje kąciki patriotyczne. Dodatkowo jeszcze na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka patriotyczna.

8. Praca plastyczna  (grupowa) – „Strój ludowy naszego regionu”. Dzieci pięknie wykonały „świętokrzyski strój ludowy”.

10. „Według przepisu Babci lub Dziadka” – Zalewajka świętokrzyska według przepisu babci Halinki. Smaczną zupą została poczęstowana cała społeczność uczniowska, a także wszyscy pracownicy NSP w Leśnej. Wielokroć dolewek to najlepszy dowód na to, że potrawa smakowała.

13. „Napisz kartkę Bohaterom” – uczniowie klas I, II, IV pisali i wysyłali  indywidualnie kartki do wybranego Powstańca.

14. „Konkurs plastyczny” – Przeprowadzono konkursy dla przedszkola i klasy „0” pt. „Serce dla Polski” i dla klas I – VIII pt. „Moja mała Ojczyzna”. Zwycięscy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.

15. „Dzień Mody Patriotycznej” – został zorganizowany 9.11.2018r. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkim upominkiem.

16. Drzewo pamięci – 16 października uczniowie klas I, II i IV posadzili na placu szkolnym drzewo pamięci .

17. Konkurs fotograficzny  pt. „To wszystko Polska” został przeprowadzony w naszej szkole dla uczniów klas I – VIII.  Zwycięscy otrzymali nagrody i dyplomy.

18. „Szlakiem historii” - 9.10.2018r. zorganizowano wycieczkę na Święty Krzyż, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowe w Leśnej.

Nauczyciele zaangażowani w projekt to:

- Aleksandra Mendak

- Anna Telka - Maciejska