🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Sprawozdanie z projektu "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Zuzanna Nowińska ponad 7 lat temu · 449 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Sprawozdanie z projektu "Piękna nasza Polska cała" realizowanego przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Skrzat w Jerzmanowicach.
1. Przedszkolaki obsłuchały się i nauczyły hymnu polski, który zaśpiewałypodczas apelu z okazji Odzyskania Niepodległości.
2. Zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej według własnego scenariusza podczas których wykonano wspólnie z rodzicami grupową pracę plastyczną - strój krakowski
3, 4 i 6 Przy współudziale z dziećmi przygotowano apel z okazji 11 listopda na którym dzieci odśpiewały hymn Polski, piosenki patriotyczne "Orzeł Biały", "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz recytowały wiersze o tematyce patriotycznej: "Katechizm dziecka Polskiego", "Symbole narodowe", "Dziękuję Polsko"
7. W każdej sali zorganizowano kącik "Piękna nasza Polska cała"
9. Dzieci poznały różne zabawy ludowe m. in. "Julijanka", "Jawor, jawor", "Mam chusteczkę haftowaną", itp.
10. Wspólnie z nauczycielką, dzieci z najstarszej grupy uiekły ciasto marchewkowe, którym później zostały poczęstowane wszystkie dzieci.
11. Wysłana została specjalnie przygotowana pocztówka naszej miejscowości.
14. Zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. "Moja mała ojczyzna".
15. Dzieci chętnie wzięły udział w Dniu Mody Patriotycznej.
16. wspólnymi siłami zostało zasadzone drzewo Pamięci na terenie przedszkola podczas obchodów Dnia Drzewa.
17. Zorganizowany został także konkurs fotograficzny pt. "To wszystko polska"
SCENARIUSZ APELU Z OKAZJI 11 LISTOPADA
1. Odśpiewanie hymnu państwowego
2. Wiersz "Symbole narodowe"
3. Piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem"
4. Wiersz"Katechizm dziecka Polskiego"
5. Piosenka "Orzeł Biały"
6. Wiersz "Dziękuję Polsko"
PRZEPIS NA CIASTO MARCHEWKOWE
1.5 szkl. startej marchewki
1,5 szkl mąki
4 jajka
1 szkl oleju
1 szkl cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka cukru waniliowego
1 szkl pokrojonych orzechów włoskich
pół łyżeczki soli
Jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym przez ok. 3 minuty potem powoli dolewać olej. Ciągle ubijając dodać mąkę wymieszaną z solą, proszkiem do pieczenia, sodą i cynamonem. Na końcu wsypujemy startą marchewkę i orzechy i mieszamy. Pieczemy najlepiej w tortownicy 26cm przez ok. 50 min. w piekarniku na grzanym do 180 stopni.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Zuzanna Nowińska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera