SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

Wpis dodał(a) Iwona Łachacz

Nasza Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Łączkach zgłosiła chęć udziału w realizacji projektu, chcąc w sposób szczególny uczcić 100 lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę.

W projekcie zaangażował się oddział przedszkolny i klasy 1-3 .

Zrealizowano następujące zadania:

Zadanie nr. 1

W ramach realizacji zadania 1 przedszkolaki zostali nauczeni, osłuchani i wspólnie odśpiewali hymn narodowy podczas apelu w dniu 9 listopada o godzinie 11.11 wraz z uczniami całej szkoły , nauczycielami i rodzicami, a jednocześnie łączyło się to z  akcją  „Rekord dla Niepodległej”.

Zadanie nr. 3

9  listopada o godzinie 11.11  odbył się uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu, następnie dzieci  zaprezentowały część artystyczną przybliżając losy naszego kraju.

Zadanie nr.4

Dziewczynki z klasy 2 wzięły udział w konkursie: Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych wykonując piosenkę „ Jesteśmy polką i Polakiem” , zajmując trzecie miejsce w kategorii klasy I-III.

Zalanie nr.5

Dzieci poznały taniec ludowy „Trojak”. Widać było, że muzyka i tańce związane z tematyką patriotyczną bardzo spodobały się dzieciom. Bardzo chętnie uczestniczyły  we wskazanych aktywnościach i sprawiało im to wiele radości.

Zadanie nr. 6

Pierwszaki nauczyły się wiersza ,,Katechizm Polskiego dziecka”  Władysława Bełzy. Dzieci zaprezentowały ten wiersz podczas apelu z okazji 11 listopada.

Zadanie nr. 7

W sali przedszkolnej zorganizowany został kącik „Piękna nasza Polska cała”. W którym znajdują się plansze, obrazki i sylwety o tematyce  patriotycznej. Dzieci również wykonywały liczne prace plastyczne związane z tematyką narodową .

Zadanie nr. 9

W ramach zajęć dzieci poznały różne zabawy ludowe tj.  „Dwóm tańczyć się zachciało”, „ Mam chusteczkę haftowaną’’.

Zadanie nr. 12

Przedszkolaki wysłały pocztówkę do pani Ludmiły.

Zadanie nr. 13

Dzieci z całej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji pod tytułem „BohaterON – włącz historię.” Dzieci własnoręcznie ozdabiały kartki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego, które następnie zostały wysłane na adres fundacji.

Zadane nr.16

W ramach realizacji projektu " Piękna Nasza Polska Cała" zasadziliśmy DRZEWO PAMIĘCI, NA 100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Zadanie nr.19

W turnieju wiedzy patriotycznej wzięły udział przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, niektóre pytania sprawiały nie lada problem, ale z większością dzieci dały sobie radę.

Projekt realizowały: Iwona Łachacz

Sylwia Kasprzyk-Florek