🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU SP WIECZFNIA KOŚCIELNA

Wpis dodał(a) iwona brzezińska ponad 7 lat temu · 611 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Szkoła podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przystąpiła do wspaniałego projektu "Piękna nasza polska cała". dzieci oraz rodzice bardzo chętnie wypełniali kolejne zadania. Wykonaliśmy następujące zadania:
1. Dzieci nauczyły się i zaśpiewały wszystkie zwrotki Hymnu Narodowego. Oczywiście w to zadanie zostali zaangażowani nie tylko rodzice ale także cała społeczność naszej gminy.
2. Przeprowadziliśmy zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej, na których wykonywaliśmy kotyliony i flagi .
3. 11 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. młodsze dzieci utowrzyły żywą flagę i odśpiewały Hymn Polski.
4 i 5. Dzieci z oddziału przedszkolnego nauczyły się piosenki patriotycznej pt."Przybyli ułani pod okienko" oraz tańca ludowego "Poszło dziewcze po ziele".
6. Dzieci z oddziału przedszkolnego nauczyły sie wiersza potriotycznego "Trzy symbole narodowe"
7. w całej szkole zorganizowane były przeróżne kąciki patriotyczne.
8. Dzieci wraz z rodzicami wykonali pracę plastyczną "Strój ludowy naszego regionu".
9. zapoznaliśmy dzieci z różnymi zabawami ludowymi np. "Jaworowi ludzie", "Klepany", "Mam chusteczkę haftowaną".
10. dzieci wraz z zaproszoną babcia wykonały potrawę "kalafior w świetnym wydaniu".
11. " Na skrzydłach historii" wykonanie prezentacji multimedialnej o Wieczfni Kościelnej.
12. Wysłaliśmy pocztówkę swojej miejscowości do Pani Ludmiły.
13. Napisaliśmy i wysłaliśmy z dziećmi ok.100 kartek do bohaterów powstania.
14. W naszej szkole przeprowadziliśmy konkurs wgt własnego regulaminu dla rodziców i dzieci pt."Moja Mała Ojczyzna".
15. Zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Mody Patriotycznej.
16. Dzieci posadziły na terenie szkoły własne Drzewko Pamięci.
17. Zorganizowaliśmy gminny konkurs fotograficzny pt."To wszystko Polska".
18. Poznaliśmy ciekawe miejsca w naszej miejscowości i tym samym zrealizowaliśmy zadanie "Szlakiem historii".
19. W kl. I został przeprowadzony Turniej wiedzy Patriotycznej.
20. dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I wzięły udział w zawodach sportowych pt. "Biało-czerwoni"
Udział w projekcie "Piękna nasza Polska cała" był nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszaj szkoły zaangażowanych w realizację podejmowanych działań. Szeroki wachlarz wykonywanych przez nas zadań sprawił, że uczniowie nie tylko dostrzegli ale również zrozumieli na czym polega w dziesiejszych czasach patriotyzm. Dzieci przyglądając się, naśladując i współdziałając z rodzicami, dziadkami i bliskimi im osobami, uczyły się właściwych postaw godnych małego Polaka. Program spowodował, że lepiej poznały zarówno dzieje Polski jak i historię oraz piękno swojej małej ojczyzny. Ich uczestniczenie w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości pomogło im zrozumieć, co to znaczy być dumnym z Polski.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do iwona brzezińska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera