Gminne Przedszkole w Twardocicach - sprawozdanie z realizacji projektu

Wpis dodał(a) Joanna Wątroba

Od września w Gminnym Przedszkolu w Twardocicach, we wszystkich grupach, był realizowany Międzynarodowy projekt „Piękna Nasza Polska Cała” Honorowy patronat nad realizacją projektu objął Wójt Gminy Pielgrzymka, który również ufundował nagrody dla wszystkich przedszkolaków.

Dzieci wraz z wychowawcami z ogromną radością realizowały poszczególne zadania projektu. Już na początku września w naszym przedszkolu powstał kącik patriotyczny, a dzieci zapoznały się z zabawami ludowymi ( Balonik, Ciuciubabka, Mam chusteczkę haftowaną) 20 września odbyła się wycieczka na Zamek w Grodźcu, gdzie dzieci zostały zapoznane z historią zamku przez kasztelana oraz zwiedziły komnaty, dziedziniec, oglądały stare pamiątki.

26 września obok przedszkola dzieci zasadziły „Drzewo Pamięci” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. We wrześniu rozpoczęliśmy także naukę hymnu, aby móc go odśpiewać 9 listopada o godz.11.11 razem z innymi dziećmi z całej Polski. Wszystkie dzieci z grup starszych nauczyły się Katechizmu polskiego dziecka, oraz piosenki „ Wojenko, wojenko”. Wiele radości sprawiło nam pieczenie chleba według babcinego przepisu. Podczas pięknej pogody, 17 października na naszym podwórku zorganizowaliśmy zawody sportowe „Biało-czerwoni”, gdzie nawet najmłodsze przedszkolaki doskonale się bawiły. Dzieci uczyły się pracy zespołowej, sportowej rywalizacji a na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Wspólnie wysłaliśmy kartki do bohaterów powstania warszawskiego, dziękując za wolną Polskę, oraz kartkę do pomysłodawczyni projektu, pani Ludmiły Fabiszewskiej.

W przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pod hasłem „To wszystko Polska”, a jego laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

9 listopada najstarsza grupa (5-6 latki) przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na naszym Facebooku umieściliśmy prezentację o naszej pięknej miejscowości. 16 listopada przy akompaniamencie pieśni narodowych odbył się pokaz mody patriotycznej. Wszyscy nauczyciele razem ze swoimi wychowankami wzięli udział we wspaniałej imprezie, prezentując stroje ludowe i sportowe, pochodzące zarówno z naszego regionu, jak i z całej Polski.

W grudniu w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pod hasłem „Moja mała ojczyzna”. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i piękne nagrody.

W projekcie zrealizowaliśmy 16 zadań. Wiele z nich będziemy chcieli na stałe zapisać w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez. Uroczyste podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród odbędzie się 19 grudnia podczas Jasełek.

od Joanna Wątroba

do Joanna Wątroba