Sprawozdanie z realizacji programu „Piękna nasza Polska Cała”

Wpis dodał(a) Krystyna Bezwińska

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rajsku przyłączyły się do Projektu „Piękna nasza Polska Cała” angażując 3 grupy przedszkolne i realizując następujące zadania:

Zad. 1 Przedszkolaki nauczyły się i odśpiewały Hymn przyłączają się do akcji „Rekord dla Niepodległej.

Zad. 3 To zadanie zostało zrealizowane przez grupę staruszków, którzy przygotowała uroczyste przedstawienie z okazji 11 listopada dla wszystkich przedszkolaków w ramach poranka edukacyjnego.

Zad. 4. Dzieci z zapałem i przyjemnością nauczyły się piosenki o tematyce patriotycznej takich, jak „Co dzieci widziały”, „Wojenko, wojenko”, „Polska Mały Patriota”.

Zad. 5 Grupa Kaczuszek przebrana w piękne krakowskie stroje uczyła się „Krakowiaka”.

Zad. 6 Nauka wiersza o tematyce patrystycznej to zadanie zrealizował „Żabki” recytując, „Kto Ty jesteś?”

Zad 7. Kąciki tematyczne zostały wykonane przez wszystkie grupy i do tego zadanie zastały zaangażowane zarówno dzieci, jaki i rodzice przynosząc różne przedmioty, które te kąciki wzbogaciły.

Zad. 8 Zadanie to zrealizowały najmłodsze przedszkolaki, czyli gr. „Słoneczek” wspólne wykonując krakowski strój ludowy .

Zad. 9 Wszystkie przedszkolaki fajnie bawiły się przy dawnej zabawie, jaką jest „Moja Ulijanka”, „Ojciec Wirgiliusz” czy „Rolnik sam w dolinie”

Zad. 11 „Szlakiem historii” – gr. Żabek” wzięła udział w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Zamkowym w Oświęcimiu jak również podczas zajęć dotyczących historii gminy Oświęcim.

Zad 13 Nie zapomnieliśmy również, dzięki komu jesteśmy wolnymi Polakami i dlatego przedszkolaki przygotowały i wysłały kartkę przyłączając się do akcji „Napisz kartkę Bohaterom”

Zad. 17 Przedszkole zorganizowało rodzinny konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska”, z którego została stworzony przepiękny album.

Zad. 20 Ponieważ ruch to zdrowie, więc zorganizowali my zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni”

Ponadto

• w październiku została zorganizowana wystawa prac patriotycznych wykonanych przez przedszkolaki.
  • Współ organizacja gminnego festiwalu dziecięcej piosenki patriotycznej.
  • Podczas dni aktywności dzieci poznają różne miasta polski i zapoznają się ze strojami ludowymi, zwyczajami i tradycjami, Pani z biblioteki przybliża dzieciom legendy z tego regionu.
  • Grupa starszaków wraz z „Rajskowiankami” wzięła udział w koncercie "Niepodległość łączy pokolenia".
  • W grudniu rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, na którym został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę.

od Krystyna Bezwińska

do Krystyna Bezwińska