Projekt ogólnopolski:" IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTKACH PAMIĘTAJ"

Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska

PROJEKT: IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie wzięło udział w projekcie organizowanym przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Zamówiło 200 kartek świątecznych, aby rozesłać je do innych placówek przedszkolnych w obrębie regionu i poza nim. Każda z grup wylosowała przygotowane wcześniej adresy placówek oświatowych i napisała życzenia świąteczne. Przedszkolaki, wysyłając kartki świąteczne  do innych dzieci, chciały przede wszystkim sprawić radość koleżankom i kolegom z pobliskich miejscowości regionu, ale także z Bydgoszczy, Torunia i Poznania.

Z ogromnym entuzjazmem włączyliśmy się do projektu, popierając ideę wspólnego kultywowania jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w czasach, kiedy tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej sprawił nam wiele radości, a jednocześnie uwrażliwił nasze dzieci na chęć sprawiania innym niespodzianki, zwłaszcza w tak szczególnym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Przy okazji tak ważnego wydarzenia dzieci miały możliwość poznania budynku poczty, pracy polskiego urzędnika pocztowego, odkryć drogę pocztówki wysłanej w sposób tradycyjny.

Mamy nadzieję, że zaszczepione w przedszkolakach tradycje bożonarodzeniowe i obyczaje związane z tymi szczególnymi świętami pozostaną na długo w ich pamięci i będą kultywowane w ich dorosłym życiu. To także doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim rodzicom i pozostałym członkom rodzin o pielęgnowaniu polskich tradycji i obyczajów. Należy pamiętać, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i naśladują nas dorosłych.

Opracowały: Izabela Szpotańska i Jolanta Storzyńska

od Jolka Storzyńska